Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Eczacılık alanındaki bilimsel çalışmaları desteklemek ve teşvik etmek amacıyla 1989 yılından bu yana, iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 14’ncüsü gerçekleştirilen  “Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü” sabini buldu.

Alanındaki araştırmaları da teşvik eden yapısıyla sektörün en prestijli ödülü olarak gösterilen 14. Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü’nün sahibi, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Dr. Ecz. Fırat Yerlikaya oldu. “Paklitaksel Nanopartiküllerinin Kalite Tasarımı ile Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi” teziyle birinci olan Yerlikaya 17 bin 500 TL ödülün yanı sıra, ABD’de FDA’da (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) Ürün Kalite Araştırması bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışma hakkı kazandı.

Yerlikaya, sentetik ve biyolojik kaynaklı molekülleri içeren yüksek teknoloji ilaç ürünlerinin ruhsatlandırma konusunda laboratuvar çalışmaları yapan bir ekiple çalışacak. 26 Mayıs’ta Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşen ödül töreninde ayrıca şirketin 90. kuruluş yılı nedeniyle verilen 90. yıl özel ödülünün sahibine 10 bin TL ve adlarına düzenlenmiş gümüş plaket, jüri özel ödülü sahibine ise gümüş plaket takdim edildi.

Communication Partner
   İçerenköy Mh. Çayır Cd. Bay Plaza No: 5 K: 7 Ataşehir - İstanbul

   +90 216 573 00 07
  +90 216 409 19 84

   info@cpartner.com.tr