PR & Marketing

Markaların ‘iletişim ortağı’ olmak amacıyla 2007 yılında
Kerem Ayırtman ve Ufuk Çarşıbaşı tarafından kuruldu. Communication Partner, fark yaratan iletişim ve pazarlama stratejileri geliştirir ve uygular. Az sayıda ekiple çok iş başarmak zorunda olan müşterilerinin yanında, onların ekibinin bir parçası olarak hareket eder.

 

Müşterilerinin iş hedeflerini iletişim stratejisinin merkezine koyar ve yaptığı iletişim faaliyetlerinin sonuçlarını iş sonuçları ile ölçer. Dijital ve geleneksel iletişim faaliyetlerini, strateji ekseninde entegre eder. Ürün ve hizmetlerde farklılaşmanın gittikçe zorlaştığı günümüzde rekabetçi marka hikayelerine inanır.

 

  • İletişim sektörünün uluslararası ölçekte referans kaynaklarından biri olan The Holmes Report’un sektörü analiz ederek belirlediği araştırmada 2014 yılında Türkiye’nin ilk 5 ajansından biri seçildi.
  • 2017 yılında The Holmes Report tarafından Orta Doğu sıralamasında ilk 5 ajans arasına girdi ve Türkiye’de bir ilki başardı.
  • PROI WORLDWIDE Türkiye temsilcisi olarak, dünyanın lider ajanslarıyla iş birliği içerisinde çalışır.
  • 2009 yılında kurduğu Communication Platform’la İstanbul dışında da sekiz ilde aynı standartlarda hizmet verebilme yetkinliğine sahip tek ajans.
  • Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği ICCO ve İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği İDA’nın üyesi olan Communication Partner uluslararası CMS (Danışmanlık Yönetim Standardı) Sertifikası sahibidir.
  • Communication Partner, TOBB için hazırladığı ‘Kriz Varsa Çare de Var’ projesiyle 2010 Altın Pusula Ödülü’nü, Novartis için geliştirdiği ‘Melek ve Serhat’ projesiyle 2017 Uluslararası Altın Sabre Ödülü’nü, Abbvie için hazırladığı farkındalık projesiyle 2017 Felis Ödülü‘nü kazandı.

“ Eğer markanızın anlatacak harika bir hikayesi yoksa ürünlerinizi daha ucuza satmanızı öneririz. ”

Communication Platform Türkiye

Communication Partner 2009 yılında kurduğu Communication Platform Türkiye ile İstanbul dışında 8 ilde aynı standartlarda hizmet verebilme yetkinliğine sahip Türkiye’nin ilk ajansı oldu. İletişimde yerel dokunuşların, yapılan yatırımların geri dönüşündeki etkisine inan Communication Partner bu konudaki öncülük görevini daha da büyüyerek devam ettirmeyi hedefliyor.

Kerem Ayırtman

Kerem Ayırtman, İstanbul, Viyana ve Berlin Üniversiteleri’nde iletişim yönetimi eğitimi aldı ve yüksek lisans yaptı.

Avusturya ve Almanya’da, FMCG, telekomünikasyon ve finans sektörlerinde pazarlama iletişimi projelerinde araştırma görevlisi ve proje yönetmeni olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra iletişim danışmanı olarak; Bosch, BASF, Eni, Google, Merrill Lynch, Media Markt, T.C. Merkez Bankası, Nestlé, OMV gibi markalara hizmet verdi.

Daha sonra, strateji, iş geliştirme ve iletişimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Nestlé Türkiye liderlik ekibine katıldı. Kurum markası ve ürün markalarının entegrasyon sürecini yöneten Ayırtman, şirket birleşmesi ve satın alma projelerinin de sorumluğunu üstlendi.

2010 yılında global bir pozisyona transfer olan Ayırtman, 23 ülkede dünyanın en değerli markalarından biri olan NESCAFE® markasını yönetti. Global marka yönetimi takımının da üyesi olarak, gelişmekte olan pazarlar için pazarlama ve iş stratejileri geliştirdi.

Kerem Ayırtman halen, Ortadoğu’nun en başarılı 5 ajansı arasında gösterilen Communication Partner’ın kurucularından ve Ajans Başkanı.

Ufuk Çarşıbaşı

İletişim sektöründeki kariyerine Dünya Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Ufuk Çarşıbaşı,  aynı gazetenin Araştırma Servisi’nde sektör ekleri editörü olarak finans, perakende, teknoloji ve B2B endüstriler konusunda uzmanlaştı. Aynı yıllarda Ekonomi Gazetecileri Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Gazeteciliğin ardından 17 yıldır da iletişim alanında çalışan Ufuk Çarşıbaşı, aralarında Türkiye’nin en büyük grup ve şirketleri ile iş dünyası örgütlerinin de bulunduğu birçok markanın 100’ü aşkın projesinde iletişim danışmanı olarak görev aldı.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği, İDA’da bir dönem yönetim kurulu üyeliği yapan Ufuk Çarşıbaşı’nın sektörel yayımlarda yer almış makaleleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek iletişim ajansları ağı olan Communication Platform’un kuruculuğunu da üstlenmiştir. Sabancı, Anadolu, Bahçehir, İzmir Ekonomi Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü programlarında iletişim konulu dersler veren Ufuk Çarşıbaşı, halen Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU sertifika programında Eğitim Ortağı olarak dersler vermektedir.

Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunu olan Ufuk Çarşıbaşı, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku ve Pazarlama İletişimi alanlarında yüksek lisans programlarına katıldı. Üniversite yıllarında amatör tiyatro ile ilgilenen ve International Coach Federation, ICF akredite Gestalt Center For Coaching, ACTP 2017-2018 mezunu olan Ufuk Çarşıbaşı, liderlere ve kurum sözcülerine yönelik ‘medyada sözcülük’ ve ‘topluluk önünde konuşma’ eğitimleri de vermektedir.

İletişim Partneriniz Olalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.

+90

Gönder

100+ Partner

500+ Proje

Logo
Communication Partner
   İçerenköy Mh. Çayır Cd. Bay Plaza No: 5 K: 7 Ataşehir - İstanbul

   +90 850 333 65 10
   +90 216 409 19 84

   info@cpartner.com.tr