Karadeniz’in En Hızlı İsmi Red Bull Formulaz’la Belirlendi

Tahta araçların en büyük yarışı olarak bilinen Red Bull Formulaz, bir kez daha kendine özgü kuralları ve eğlenceli parkuru ile hem katılımcılara hem de izleyicilere unutulmaz ve heyecan dolu anlar yaşattı. 1900’lü yılların başlarında yüksek noktalardan aşağı daha hızlı inmek için üretilen, daha sonra halkın yoğun kullanımıyla popülerliği artan tahta arabalar, bu yıl da Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde düzenlenen yarışta boy gösterdi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışmacılar, kendilerinin tasarladığı birbirinden ilginç tahta arabalarla 1.6 kilometrelik parkuru yer yer saatte 60-70 kilometre hıza erişerek en kısa sürede tamamlamaya çalıştı.

 

Tamamı tahtadan ve el yapımı olan araçlar ile birlikte Red Bull Formulaz’ın Karadeniz kültürünü yaşatan bir başka özelliği ise tüm yarışmacıların giymesinin zorunlu olduğu kıl çorap ve kara lastik ayakkabılar.

 

Bu yıl düzenlenen yarışa basın mensupları da yoğun ilgi gösterirken etkinliğe yarışarak da dahil oldular. Etkinlik öncesi ve sonrası iletişimiyle Red Bull Formulaz’ın kamuoyunda bilinirliğinin artırılması hedeflendi. Red Bull Formulaz 2023 kapsamında yazılı, görsel ve dijital medyada 50 milyonun üzerinde erişim sayısına ulaşıldı.

+90

Gönder

100+ Partner

500+ Proje

Communication Partner
   İçerenköy Mh. Çayır Cd. Bay Plaza No: 5 K: 7 Ataşehir - İstanbul

   +90 216 573 00 07
  +90 216 409 19 84

   info@cpartner.com.tr