Ufuk Çarşıbaşı / Yönetici – Ortak

İletişim sektöründeki kariyerine Dünya Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Ufuk Çarşıbaşı,  aynı gazetenin Araştırma Servisi’nde sektör ekleri editörü olarak finans, perakende, teknoloji ve B2B endüstriler konusunda uzmanlaştı. Aynı yıllarda Ekonomi Gazetecileri Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Gazeteciliğin ardından 17 yıldır da iletişim alanında çalışan Ufuk Çarşıbaşı, aralarında Türkiye’nin en büyük grup ve şirketleri ile iş dünyası örgütlerinin de bulunduğu birçok markanın 100’ü aşkın projesinde iletişim danışmanı olarak görev aldı.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği, İDA’da bir dönem yönetim kurulu üyeliği yapan Ufuk Çarşıbaşı’nın sektörel yayımlarda yer almış makaleleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek iletişim ajansları ağı olan Communication Platform’un kuruculuğunu da üstlenmiştir. Sabancı, Anadolu, Bahçehir, İzmir Ekonomi Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü programlarında iletişim konulu dersler veren Ufuk Çarşıbaşı, halen Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU sertifika programında Eğitim Ortağı olarak dersler vermektedir.

Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunu olan Ufuk Çarşıbaşı, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku ve Pazarlama İletişimi alanlarında yüksek lisans programlarına katıldı. Üniversite yıllarında amatör tiyatro ile ilgilenen ve International Coach Federation, ICF akredite Gestalt Center For Coaching, ACTP 2017-2018 mezunu olan Ufuk Çarşıbaşı, liderlere ve kurum sözcülerine yönelik ‘medyada sözcülük’ ve ‘topluluk önünde konuşma’ eğitimleri de vermektedir.